Turistika


Staré Město

Původně hornická kolonie zvaná Goldek (česky „Zlatý roh“), jejíž založení je doloženo písemnou zmínkou již z roku 1325. Dřívější název souvisel s četnými nalezišti zlata v okolí. Za návštěvu stojí zachovalý pozdně renesanční kostel Sv. Anny z roku 1618 a také raně barokní radnice z roku 1680, v jejímž přízemí mohou turisti navštívit stálou muzejní expozici, která přibližuje dějiny, kulturu a přírodu Staroměstska.

Bližší informace dostanete v turistickém informační centru (umístěné také v přízemí radnice), nebo na adrese www.staremesto.info


Králický Sněžník

PNárodní přírodní rezervace Králický Sněžník byla vyhlášena v roce 1990. Leží v centrální a vrcholové části stejnojmenného pohoří v nadmořské výšce 820 – 1424 m. Jedná se o pohoří vzniklé tektonickými zdvihy v mladších třetihorách.

Na vrcholu třetí nejvyšší hory v České Republice pramení řeka Morava a neoficiálním symbolem Králického Sněžníku se stala soška slona, která na české straně těsně pod vrcholem stráží horu i okolní přírodu již od roku 1932.

Na vrchol hory vás dovedou značené turistické stezky blíže popsané na stránkách TIC Staré Město www.staremesto.info a www.sneznik.cz


Bunkry (Staroměstská pevnostní oblast)

Jedná se o 7,5 km okruh v okolí Starého Města, vhodný i pro děti. Linie objektů těžkého a lehkého opevnění byla vybudována v letech 1935-38 na obranu naší vlasti.Dnes jsou v nich převážně muzejní expozice, kde vás průvodci rádi seznámí s jejich pohnutou historií.Část SPO spojuje naučná stezka, značená červenobíle ( vydejte se po ní od vlakového nádraží).

Info na www.military.cz


Lesní bar v Lipové

V létě i v zimě můžete navštívit Lesní bar v Lipové.

Info na www.lesnibar.wordpress.com


Mamutíkův vodní park

Vodní přírodní areál v Dolní Moravě. Voda je základním prvkem k hraní, experimentování a získávání zkušeností o přírodě a jejích zákonitostech.

Info na www.dolnimorava.cz


Dlouhé Stráně - unikátní dílo

Přečerpávací vodní elektrárna v Koutech nad Desnou. V roce 2005 se elektrárna Dlouhé stráně zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Je přístupná sedačkovou lanovkou, pěšky, na kole nebo kyvadlovým minibusem.

Info na www.dlouhe-strane.cz


Výlety na koních

Všem, kdo milují pohled na svět z koňského sedla, můžeme vřele doporučit místní jízdárny, na výběr jsou hned dvě, které se na tento druh turistiky specializují a nabízí hodinové i celodenní vyjížďky na koních po okolí Kunčic a Starého Města s odborným doprovodem.

Bližší informace na www.chrastice.cz

Objednávky p. Wiesnerová, Kunčice te. 605 755 432, kvetidlo@centrum.cz ,
Jízdárna Černý kůň, Staré Město,tel. 731 024 341, zdenek.pansky@cmail.cz


Lázně Velké Losiny

Lázeňská obec s půvabným okolím, zámkem, renesančním kostelem a termálním koupalištěm.

Za zmínku samozřejmě stojí ruční papírna ze 16. stol., jejíž dnešní vzhled pochází z r. 1825. Lze zde vidět v provozu staré zařízení a původní způsob ruční výroby, což zaručuje papíru staletou trvanlivost. Dopisní papíry se vyrábějí s vodotiskovým znakem Žerotínů a letopočtem 1516. Také losinský zámek patří k nejzachovalejším památkám pozdní renesance s arkádovým ochozem. O Losinských teplých léčebných pramenech se dochovaly zprávy z r. 1576. Sirovodíkové prameny jsou teplé 22 až 30oC. Lázeňský areál je obklopen parkem z r. 1861 se vzácnými stromy.

Adresa www.losiny.cz


Termály LOSINY

Unikátní termální park, jediný svého druhu v České republice.

Adresa www.termaly-losiny.cz


Branná

půvabné horské městečko s působivým welnes centrem , minipivovarem Kolštejn a samozřejmě vyhlášenou výrobou máslových trubiček, více info na www.relaxkolstejn.cz


Šumperk

Okresní město Starého Města. Byl založen ve 13. stol. jako správní centrum oblasti, kde se těžily drahé kovy. Nákladná obnova památek, obytných domů a ulic výrazně změnila v posledních letech zanedbanou historickou část Šumperka a vrátila sem plnohodnotný městský život. Šumperk se probudil do nové krásy. Turisty lákají nejrůznější kulturní a společenské akce, ke sportovnímu vyžití slouží zejména krytý plavecký bazén a venkovní koupaliště, zimní stadion a mnoho dalších aktivit.

Více na stránkách města www.sumperk.cz

Celé okolí Starého Města je ovšem doslova propleteno množstvím cyklistických cest, takže je možno navštívit turisticky zajímavá místa Hynčice, Chrastice, Vysoké Žibřidovice, osadu Kronfelzov, Šléglov, Vikantice a další místa, odkud se otevírají panoramatické výhledy do širokého okolí. Při jasném počasí vidíme celý masiv Hrubého Jeseníku s nejvyšší vrcholem Pradědem (1492 m). Na pokojích Vám budou k dispozici turistické mapy s přehledem všech značených tras a jejich délkou.


Vyžití a zajímavosti v okolí


Napsali o nás


Rezervace / vzkaz


Pomocí našeho formuláře můžete pohodlně zarezervovat pobyt, nebo nám zaslat vzkaz. S potvrzením Vaší rezervace Vás budeme co nejdříve kontaktovat.

Budeme rádi když nám zašlete hodnocení Vaší spokojenosti s našemi službami.