CZ / ENG / PL / DE

Chata U Profesora


Horská chata U profesora v Kunčicích se nachází v malebném koutu Staroměstska.

Chatu U Profesora najdete v horské vesničce Kunčice necelé 3km od Starého Města, jen krůček od národní přírodní rezervace Králický Sněžník. Přilehlé hřebeny celého masivu, stejně jako samotné Kunčice, skýtají nepřeberné možnosti pro letní i zimní turistiku a rekreaci.

staré město pod sněžníkem Chata U Profesora

Možností, jak prožít nezapomenutelnou aktivní dovolenou na Staroměstsku je hned několik :

návštěva Starého Města , založeného roku 1325 ,

značené cyklistické stezky ,

lyžařská střediska v okolí,

lyžařské běžecké trasy,

Staroměstská pevnostní oblast se 7 km dlouhou naučnou stezkou,

turistické výšlapy třetím nejvyšším pohořím České Republiky Králickým Sněžníkem (1424m n.m.) s pramenem řeky Moravy,

výlety do Polska, zejména do Medvědí jeskyně.

Dostanete se na úžasná místa, která vám bezpochyby zůstanou v paměti. Naučné turistické stezky vás dovedou na vyhlídky, ze kterých pořídíte zaručeně nádherné fotografie.

Pokud budete po prozkoumávání zdejší krajiny a okolí unaveni nebo hladoví, na Chatě U Profesora si jistě skvěle odpočinete třeba na terase s rozkvetlými oleandry, na volejbalovém hřišti s umělou trávou , v saunovém světě či u vyhřívaného bazénu se slanou vodou. Energii doplníte díky naší výtečné domácí kuchyni. Vše v rodinném prostředí, bez stresů, za výhodné ceny. Samozřejmostí je parkování u objektu, wifi, bar, dětské hřiště s trampolínou,prolézačky , herna se šipkami, kulečníkem a stolním fotbálkem v chatě. Ubytování nabízíme v nově zrekonstruovaných pětilůžkových pokojích s vlastním sociálním zázemím, vhodné pro rodiny s dětmi nebo skupiny. Zvolit můžete plnou penzi i polopenzi. Specializujeme se především na dětskou i rodinnou rekreaci, školky v přírodě, školy v přírodě, zimní lyžařské kurzy, letní tábory a školní výlety, čemuž odpovídá jak nabídka služeb tak vybavení chaty.

Budeme poctěni, pokud se rozhodnete strávit vaši dovolenou u nás. A nezapomeňte, že vám v našem penzionu také rádi připravíme svatební hostinu nebo rodinnou oslavu!

jeseníky


Fotogalerie Ceník Rezervace

Místo pro sport a pohodu


chata u profesora staroměstskochata u profesora staroměstsko

Ubytování

Horská chata U profesora, která se nachází v malebné vesničce Kunčice má kapacitu 56 lůžek, pokoje jsou všechny pětilůžkové s vlastním soc. zařízením, společné sprchy na patře. Do pokojů je zavedena kabelová TV v chatě pak můžete využít i wifi připojení. V přízemí chaty se příjemně občerstvíte ve stylové dřevěné jídelně s krbem, kde si můžete večer posedět u našeho malého milého baru. Točíme zde hanušovické pivo Šerák a Kofolu! Vaříme klasická česká jídla a je možné si dle vašich aktivit vybrat polopenzi či plnou penzi.

Z jídelny se vstupuje do herny, vybavené stolním fotbalem, šipkami a klavírem. V patře nad hernou je vám k dispozici útulná klubovna s kulečníkem a sedačka s TV a DVD. Pobavit se můžete také s karaoke! Samozřejmostí je parkování u objektu.


Penzion U Školy

Aktivity v zimě

Kunčice se v posledních letech staly doslova zimním rájem pro milovníky hor a veškerých lyžařských aktivit.Jsou zde ideální podmínky pro rodiny s dětmi i pro náročnější lyžaře.

Najdete zde 3 vleky o celkové délce 4,5 km, snowpark, akrobatický můstek, půjčovnu lyžařského a snowboardového vybavení, restauraci, WC a parkoviště zdarma. Užijete si na sněhovém tobogánu – snowtubingu a pro nejmenší lyžaře je připraven dětský areál s lanovým vlekem a také lyžařská a snowboardová škola pro začátečníky i pro pokročilé. A to vše pouhých 150 metrů od chaty! Další informace o lyžařském areálu Skitech Kunčice získáte na adrese www.skikuncice.cz.


Penzion U Školy

Navštivte nás také v létě!

V letních měsících pro Vás máme připravenou zastřešenou terasu s grilem,venkovní bazén, plácek na kopanou a dětské prolézačky s trampolínou. Večer si můžete opékat na ohništi, odkud je i krásný výhled na okolní svahy. Za sychravého počasí Vám přijde jistě vhod naše nově vybudovaná finská sauna. V okolních lesích narazíte téměř na každém kroku na hříbky, borůvky, lesní maliny nebo třeba ostružiny.

Všem, kdo milují pohled na svět z koňského sedla, můžeme vřele doporučit místní jízdárny, na výběr jsou hned dvě, které se na tento druh turistiky specializují a nabízí hodinové i celodenní vyjížďky na koních po okolí Kunčic a Starého Města s odborným doprovodem.

V Každém ročním období je zde nádherně, takže si můžete vybrat, co nejvíce vyhovuje právě vám. Naše chata i kuchyně jsou vám k dispozici po celý rok!

Stezka v oblacích

Tak se jmenuje nově vybudovaná atrakce v nedalekém turistickém areálu Dolní Morava (vzdálenst autem z Kunčič cca 25km, vzdušnou čarou „přes kopec“:)).

stezka v oblacích
Je postavena v nadmořské výšce 1116 m. n. m.Nahoru se dostanete lanovkou, pěšky nebo na kole. Kočárky a kola si můžete nechat přepravit také lanovkou dokonce zdarma a s kočárkem se pohodlně dostanete až na vrchol stezky po dřevěné lávce. Samotná stezka je vysoká 55 metrů a jak o ní řekl její architekt Zdenek Fránek, má abstraktní formou připomínat let nočního motýla, létajícího zdánlivě chaoticky. No nezní to lákavě? Navíc je pro návštěvníky stezky připraveno několik adrenalinových atrakcí, které nesou pěkná jména: „kapka“, „rukáv“ a „tobogán“. Pokud jste zvědaví co si pod těmito názvy skrývá, nezbývá nic jiného, než si udělat malý výlet...

Koloběžky v Kunčicích!

koloběžky kunčice

Nově otovřené Cyklocentrum (přímo u vleku) nabízí možnost zapůjčení horských kol a koloběžek. Zároveň si návštěvníci mohou domluvit přepravu cyklobusem na Kladské sedlo nebo Paprsek a pak sjet třeba na kole nebo koloběžce zpět do Kunčic, přitom si vybrat z více tras.
Více informací na stránkách www.skikuncice.cz a ještě tel: 734 797 222.
Přejeme mnoho krásných chvil a zážitků...


Další vyžití

Ceník


ZIMA
Typ ubytování Cena
Polopenze dospělí 850 Kč
Polopenze dítě do 12 let 750 Kč
Lyžařské kurzy ZŠ plná penze 660 Kč
Lyžařské kurzy SŠ plná penze 720 Kč
(možnost přidání stravy i ceny dohodou)
Silvestrovský pobyt s polopenzí
28.12.2023 - 1.1.2024
dospělí
4800 Kč
Silvestrovský pobyt s polopenzí
28.12.2023 - 1.1.2024
dítě do 12 let
4000 Kč
Ceny jsou konečné - tzn. se všemi energiemi a včetně rekreačního poplatku!! Dítě do 2 let zcela zdarma, malý pes povolen za 50,- Kč denně.!!
LÉTO
Typ ubytování Cena
Polopenze dospělí 750 Kč
Polopenze dítě do 12 let 650 Kč
Dítě do 2 let zdarma
Domácí mazlíček 150 Kč
Školní výlety cena dohodou
Ceny jsou konečné - tzn. se všemi energiemi a včetně rekreačního poplatku!!

Chata U Profesora


Mountain cottage „U pofesora“ is located in the picturesque village of Kunčice. There is a capacity of 56 beds, 5 beds in each room and with a private bathrooms and shared showers on each floor. In the cottage you can use a wifi connection and also a cabel TV. On the ground floor there is nice stylish wooden dining room with a fireplace where you can sit and enjoy our proper czech cuisine or Šerák beer on our little bar as well. According to your activities you can choose half or full board.

chata u profesora
Ski lifts 500m , you can also use sauna and outside swimming-pool at the cottage. We are looking forward to see you at our place.


Photogallery

Prices


WINTER
adults full board 620,-kč
children full board 520 Kč
adults half board 540 Kč
children half board 440 Kč
SUMMER
adults full board 520 Kč
children full board 420 Kč
adults half board 480 Kč
children half board 380 Kč

Chata U Profesora


Górski domek U profesora, który znajduje się w malowniczej wiosce Kunčice ma pojemności 56 łóżek. Pokoje pięć- osobowe są z toaletą , wspólne prysznice na każdym piętrze. Pokoje są wyposażone telewizję kablową, w domku jest połączenie wifi. Na parterze jest mała jadalnia z zamkniętym kominkiem, gdzie można posiedzieć wieczorem przy naszym małym barze. Sprzedajmy piwo Hanušovice Šerák i kofola. Gotujemy klasyczne dania kuchni czeskie. Panstwo może wybrać pół lub pełne wyżywienie.

chata u profesora
Z jadalni można wejść do pokoju zabaw. Pokój zabaw jest wyposażony w piłkarzyki, rzutki i fortepian. Na piętrze nad pokojem zabaw jest przytulny klub z bilardem i sofa z TV i DVD. Można też bawić się z karaoke. Oczywiście obok hotelu jest parking. Wioska Kunčice się stała w ostatnich latach dosłownie raj dla miłośników zimowych gór i narciarstwa. Tutaj są idealne warunki dla rodzin z dziećmi i dla zaawansowanych narciarzy.


Fotogalerie

Chata U Profesora


Die Berghütte „U profesora“ befindet sich im malerishen Dorf Kunčice. Die hat eine Kapazität von 56 Betten, fünf Betten in jedes Zimmer und mit eigenem Bad, Gemeinschaftduschen auf jeder Etage. Sie können auch Kabel-TV und Wifi-Verbindung in jede Zimmer verwenden.

chata u profesora
Im Erdgeschoss gibt es ein stilvoll Holz Esszimmer mit Kamin, wo Sie unsere echt tschechische Küche geniessen können. Nach Ihren Aktivitäten, können Sie entweder Halb- oder Vollpension wählen. Die Skilifte sind ungefähr 0,5km entfernt.


Fotogalerie

Prices


WINTER
Erwachsene Vollpension 620,-kč
Kinder Vollpension 520 Kč
Erwachsene Halbpension 540 Kč
Kinder Halbpension 440 Kč
SUMMER
Erwachsene Vollpension 520 Kč
Kinder Vollpension 420 Kč
Erwachsene Halbpension 480 Kč
Kinder Halbpension 380 Kč

FotogalerieChcete prožít opravdu klidnou a přitom aktivní dovolenou v prostředí se zdravým horským vzduchem?
Kontaktujte nás a budete srdečně vítáni.

Adéla Baniová, Kunčice čp. 129, tel. 776 706 636, email: adelabaniova@seznam.cz


Vyžití a zajímavosti v okolí


Napsali o nás


Rezervace / vzkaz


Pomocí našeho formuláře můžete pohodlně zarezervovat pobyt, nebo nám zaslat vzkaz. S potvrzením Vaší rezervace Vás budeme co nejdříve kontaktovat.

Budeme rádi když nám zašlete hodnocení Vaší spokojenosti s našemi službami.